ΑΟ Θήρας

Παρακολουθήστε τα στιγμιότυπα των αγώνων της 3ης αγωνιστικής του Α' και του Β' ομίλου της Volley League Γυναικών.

Η Μαρία Οικονομίδου του Πανναξιακού και η Κέντρα Ντάλκε του ΑΟ Θήρας επιλέχτηκαν στην κορυφαία επτάδα της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Volley League Γυναικών.

Δείτε φωτογραφικό υλικό από την αναμέτρηση της Volley League Γυναικών, ΑΟ Θήρας - Μαρκόπουλο 3-2.

Δείτε τι δήλωσαν στην κάμερα του Volcano TV μετά τη νίκη του Α.Ο. Θήρας με 3-2 σετ απέναντι στο Μαρκόπουλο, οι προπονητές Κώστας Παπαδόπουλος και Πασκουαλίνο Τζιανγκρόσι και οι αθλήτριες των δύο ομάδων Κέντρα Ντάλκε και Βιργινία Δικαιούλια.

Κατηγορία ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ

Ο Α.Ο. Θήρας παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 σετ από το Μαρκόπουλο στο ΔΑΠΠΟΣ, έδειξε ψυχικά αποθέματα, ισοφάρισε σε 2-2 και κατάφερε να πάρει το ματς στο τάι μπρέικ.

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση από το κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΠΠΟΣ τον αγώνα της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Volley League Γυναικών μεταξύ του ΑΟ Θήρας και του Μαρκόπουλου.

Επιστροφή στη “δράση” για τον Α.Ο. Θήρας καθώς μετά το ρεπό της προηγούμενης εβδομάδας υποδέχεται το Σάββατο (24/10, 19:00) το Μαρκόπουλο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Volley League γυναικών.

Πολύ καλή δουλειά έχει γίνει φέτος στο προμόσιον των χορηγών και της γυναικείας ομάδας του ΑΟ Θήρας.

Υλοποιώντας μια ιδέα του προπονητή του Κώστα Παπαδόπουλου με στόχο την καλύτερη εκγύμναση των αθλητριών της ομάδας, ο Α.Ο. Θήρας εκτός από τα νέα του γραφεία για την καλύτερη γραμματειακή του οργάνωση, συνέβαλε στη δημιουργία και τον εξοπλισμό ενός γυμναστηρίου - προπονητηρίου στις εγκαταστάσεις του Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ.

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι φιλικοί αγώνες αλλά και η φιλοξενία της ομάδας βόλεϊ του "Αιγάλεω Α.Ο." στη Σαντορίνη το διήμερο 16 και 17 Οκτωβρίου 2020, απο τον Α.Ο. Θήρας, ο οποίος προσκάλεσε την αντίπαλη ομάδα στο νησί μας με την ευκαιρία του ρεπό απο τις αγωνιστικές υποχρεώσεις και των δύο ομάδων προκειμένου να μετρήσουν τις δυνάμεις τους στην έναρξη της φετινής αγωνιστικής.

Συνεχίζονται οι εγγραφές των ακαδημιών βόλεϊ του Α.Ο. Θήρας για την τρέχουσα χρονιά και πραγματοποιούνται ΣΤΑ ΝΕΑ ΓΡΑΦΕΙΑ της ομάδας, που βρίσκονται στην πίσω πλευρά και κάτω από το Δημοτικό κλειστό γυμναστήριο (Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ), κάθε Τρίτη και Πέμπτη 17:30 - 19.00.

Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου 2020 10:48

Φιλικά με Αιγάλεω στο ρεπό του ο ΑΟ Θήρας

O Α.Ο. Θήρας ξεκίνησε με νίκη στη Volley League γυναικών καθώς πέρασε εύκολα από το “Χαλκιοπούλειο” με 3-0 σετ επί της Λαμίας και πήρε το το πρώτο του “τρίποντο” στο πρωτάθλημα.

Η Μαριαλένα Αρτακιανού του ΑΟ Θήρας επιλέχθηκε στην κορυφαία επτάδα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Volley League Γυναικών.

Με νίκη με 3-0 σετ στο κλειστό γυμναστήριο «Χαλκιοπούλειο» της Λαμίας επί του νεοφώτιστου Α.Ο.Λ. ξεκίνησε τη φετινή σεζόν στον Α' όμιλο της Volley League ο Α.Ο. Θήρας.

Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του ΑΟ Θήρας ξεκινούν το Σάββατο (10/9, 18:00), με το εκτός έδρας ματς απέματι στη Λαμία.