Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2011 00:10

Νίκη έκπληξη του Αδάμαντα

adamantas_pammiliakos_2011

Τη μεγάλη έκπληξη της 3ης αγωνιστικής του τοπικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, έκανε πριν από λίγη ώρα ο Αδάμαντας, επικρατώντας της αντίπαλης ομάδας του Παμμηλιακού Α, με τελικό σκορ 2 – 3, στο Δημοτικό Στάδιο Μήλου.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και παρόλο που είχαν τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας, δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν αξιόλογες φάσεις στα καρέ των αντιπάλων τους.

Η ομάδα του Αδάμαντα από την άλλη,  παίζοντας πολύ καλή και κλειστή άμυνα, κράτησε έξω από την περιοχή της τους αντιπάλους επιθετικούς, ενώ στα μέσα του ημιχρόνου, με εξαιρετικό σουτ λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή, μπόρεσε να ανοίξει το σκορ και να πάει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 0 – 1.{div float:right}{/div}
Στο δεύτερο ημίχρονο, το σκηνικό ήταν το ίδιο, με τον Παμμηλιακό να ασκεί ασφυκτική πίεση και τον Αδάμαντα να αμύνεται ικανοποιητικά. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πολύ ωραίο γκολ του Παπαχριστοδούλου, όμως λίγο αργότερα και έπειτα από δύο προσωπικές προσπάθειες του Τζιοβάνι Φρόκου (σημείωσε χατ τρικ) στην αντεπίθεση, ο Αδάμαντας βρέθηκε πάλι μπροστά στο σκορ, κερδίζοντας 1 – 3.

Στις καθυστερήσεις, ο νεαρός Κούρτης του Παμμηλιακού, κατάφερε να μειώσει το δείκτη του σκορ σε 2 – 3, πλασάροντας ιδανικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα, από το ύψος της μικρής περιοχής του Αδάμαντα, ενώ λίγο αργότερα ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα.