Την τρίτη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες πανηγύρισε ο Πανναξιακός ΑΟΝ, ο οποίος επιβλήθηκε της Θέτιδας Βούλας με 3-1 και ανέβηκε στην κορυφή του Β' ομίλου της Volley League Γυναικών.

Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020 01:51

Από την Σύρο στον Πανναξιακό ο Κώστας Κουκούλης

Γράφτηκε από τον

Σε ακόμη έναν νεαρό ποδοσφαιριστή που μπορεί να του δώσει άμεσα λύσεις στις θέσεις των ''μικρών'' επένδυσε ο Πανναξιακός, που τα έχει βρει σε όλα και απομένουν τα τυπικά για να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας με τον Συριανό επιθετικό Κώστα Κουκούλη.

Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020 01:36

K13 Nηρέας - Παμμηλιακός 3-5... Ευχαριστούμε παιδιά [vid]

Το βραδινό παιχνίδι του Σαββάτου για την Κ13 που έγινε στην Πάρο, βρείτε χρόνο να το δείτε στο βίντεο του sportcyclades.gr για να νιώσετε κάτι από αυτό που απήλαυσαν όσοι το είδαν.

Κυριακή, 01 Νοεμβρίου 2020 00:00

Γκολ και θέαμα η ΑΕ Πάρου 6-1 τον Παμμηλιακό [vid-pics]

Όλη η εβδομάδα κύλησε με προβληματισμούς στην Παριανή φίλαθλη κοινότητα μετά την ήττα και κυρίως την εικόνα της ομάδας στη Νάξο,  σήμερα στον αγώνα με τον Παμμηλιακό οι παίκτες του Λεωνίδα Σμυρνή με την εμφάνιση τους και τη νίκη τους με 6-1 κόντρα στον αήττητο μέχρι σήμερα Παμμηλιακός, έγιναν «υπερμεταδότες» αισιοδοξίας στο κοινό τους.

Σε περιοχές που τοποθετούνται σε δύο επίπεδα θα ισχύουν πλέον τα νέα μέτρα  για τον αθλητισμό και τα γυμναστήρια.

Την πρώτη της νίκη πήρε η ΑΕ Σαντορίνης για το πρωτάθλημα των κορασίδων του Β’ ομίλου της ΕΣΚ Κυκλάδων. Η θηραϊκή ομάδα επικράτησε το βράδυ του Σαββάτου 31 Οκτωβρίου στο κλειστό της Μάρπησσας του ΑΟ Πάρου με σκορ 33-38 κι έκανε… σεφτέ τη φετινή αγωνιστική περίοδο μετά την ήττα (48-39) στην πρεμιέρα (10/10) από τον ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια”.

Σάββατο, 31 Οκτωβρίου 2020 23:12

Αναβολή στο Μίλωνας - Φοίνικας Σύρου

Αναβλήθηκε ο αγώνας Μίλων-Φοίνικας Σύρου, καθώς μία ώρα πριν από την έναρξη της αναμέτρησης διαγνώστηκε θετικός σε κορονοϊό αθλητής των γηπεδούχων.

Και έρχεται η ώρα του αθλητισμού... Το είχαμε πει και νωρίτερα, τώρα το απόγευμα θα είχαμε ένα ξεκαθάρισμα της εικόνας που έμεινε θολή μετά τις ανακοινώσεις του Πρωθυπουργού... Και ο Νίκος Χαρδαλιάς ήταν ξεκάθαρος.. Μόνο μπάσκετ - ποδόσφαιρο στο υψηλότερο επίπεδο.

Πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση, ο ΑΟ Θήρας πέρασε με 3-1 σετ από την έδρα του Παναθηναϊκού για την 4η αγωνιστική της Volleyleague Γυναικών και έγινε αφεντικό του Α' ομίλου.

Σε ένα τρομερό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση ο Περιστεριώνας έφυγε με το “διπλό” στις αποσκευές του από την Άνδρο, καθώς το απόγευμα του Σαββάτου 31 Οκτωβρίου επικράτησε του τοπικού Αθλητικού Ομίλου με σκορ 64-65 (κ.αγ. 57-57) και ζευγάρωσε τις νίκες του για τον Α’ όμιλο του πρωταθλήματος παίδων της ΕΣΚ Κυκλάδων υποχρεώνοντας τον αντίπαλό του στην πρώτη του ήττα τη φετινή σεζόν.